فروش گستر

مزايا و معايب ديجيتال ماركتينگ

مزايا ديجيتال ماركتينگ

محدوديت زمان و مكان ممنوع : اولين و بارزترين مزيت اين نوع ماركتينگ نسبت به روش هاي سنتي اين است كه زمان تلف شده در آن معني ندارد و هيچگاه محدوديت زمان و مكاني را براي افراد ايجاد نمي كند. افراد به راحتي ميتوانند محصول مورد نياز خود را پيدا و خريداري كنند.

محصولات و خدمات در كنار هم قرار گرفته و به راحتي امكان مقايسه وجود دارد.

تمامي اطلاعات مربوط به محصول و خدمات به طور كامل وجود دارد و ديگر نيازي نيست براي پيداد كردن يك ويژگي محصول ساعت ها آن را بررسي نماييد.

هزينه تبليغات در اين فضا ها قطعا كمتر و هدفمند تر از روش هاي سنتي خواهد بود.

قيمت محصولات و خدمات موجود نسبت به بازار هاي واقعي كمتر خواهد بود زيرا هزينه ايي بابت اجاره و امثال آن پرداخت نشده است .

مشكلات مربوط به اين فضا همانند ثبت هاي سفارش؛ خيلي سريع تر و راحت تر توسط بخش هاي فني برطرف ميگردد اما در روش هاي سنتي در صورت هرگونه مشكل ممكن است چندين روز ني طول بكشد و يا حتي برطرف نيز نگردد.

روابط و تماس ها غير مستقيم هستند بنا براين كاربران به راحتي ميتوانند بدون هيچگونه محدوديتي خريد و معاملات خود را انجام دهند.

روابط بين سيستم و كاربران به دليل سيستماتيك بودن ادامه دار خواهد بود و پس از هر خريد و فروش براي هر دو طرف روش ها و پيشنهاد هاي مختلفي برا اساس سفارش منتقل ميگردد و مشتري را نسبت به خود مشتاق تر نگاه خواهد داشت.

مديران كسب و كار ميتوانند به سرعت خدمات و محصولات خود را به روز گردانند كه اين امكان در روش هاي سنتي كمتر امكان پذير است و يا شاهد هزينه هاي گزافي خواهد بود.

كاهش خطا هاي مربوط به نيروي انساني

كاهش هزينه به دليل كمتر بودن تعداد نيروي انساني و سيستمي بودن كارها

و ........ هر چه از فوايد اين نوع ماركت توضيح دهيم كم است چرا كه داراي چنان گستره ي وسيعي است كه هر روز و هر لحظه دري به سوي واقعيت ها براي ما باز مينمايد.

با وجود آن همه مزايا و فوايدي كه ديجيتال ماركتينگ براي ما به ارمغان مي آورد؛ معايبي نيز دارد كه عده ايي را نگران كرده و مانع از ورود آن ها به اين فضا ها ميگرداند.

معايب ديجيتال ماركتينگ

مشكلات مربوط به اينترنت كه خود باعث كند شدن كارهاي فضاي مجازي ميگردد بنابراين عده ايي را از ورود به اين فضا و كار با آن ميترساند.

عدم آشنايي بسياري از مردم نسبت به كار با اينترنت و كامپيوتر. وابسطه بودن ديجيتال ماركتينگ به اينترنت و نرم افزار و سخت افزار به اين افراد كمتر اجازه ورود با خيال راحت را ميدهد.

نگراني و استرس افراد به دليل آنكه كالا و خدمات ملموس نيستند و نميتوانند آن ها را از نزديك نظاره گر باشند.

ترس از خراب بودن و آسيب ديدن محصولات به هنگام تحويل

عدم اطمينان افراد براي پرداخت هاي آنلاين

و ........

با ما همراه باشيد تا فروش گستر شاهد تجربه هاي نويني از فروش و ديجيتال ماركتينگ باشيد. 

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/27 ساعت: ۰۶ توسط:foroshgostar :